O PROJEKTU

IRONPEOPLE je sportovně-charitativní akce, která bourá hranice mezi zdravými a handicapovanými sportovci. Jejím smyslem je materiálně podpořit zdravotně postižené triatlonisty, kterým chybí potřebné vybavení nutné pro dosahování co nejlepších sportovních výkonů a především ryzí radosti z pohybu a závodění.

 

Proč 3 dlouhé triatlony ve 3 dnech?

 

Kdo někdy zkusil triatlon – kombinaci tří rozdílných sportů během jednoho závodu, moc dobře ví, že dostat se do cíle stojí zatraceně hodně sil. Je to boj korunovaný vítězstvím nad sebou samým, se kterým je neoddělitelně spjat pocit, že všechna ta dřina přece jen stála za to. Čím častěji tenhle opojný pocit zažíváte, tím náročnější triatlonové úkoly si kladete, protože „obyčejný Ironman“ vám už prostě nestačí. Tak uzrála myšlenka absolvovat tři dlouhé triatlony 3 x (3,8 km plavání + 180 km na kole + 42,1 km běhu) ve třech dnech. Česká Republika je nádherný kus země a její velikost i členitost jsou pro zdolání této mety optimální.

 

Proč charitativní akce?

 

Triatlon nás baví a dělá nás silnějšími. Mezi námi je spousta skvělých sportovců, kteří by se také chtěli triatlonu věnovat naplno, jejich výchozí podmínky jsou ale mnohem složitější. Se svým handicapem se každý z nich naučil žít. Dopřát si ale takové radosti, když to plave a dělá se za vámi vlna, když máte pocit, že se ve vysoké rychlosti skoro vznášíte nad silnicí, nebo když se vám země míjí rychle pod nohama, to handicapovaní sportovci mohou zažít jen s podporou speciálního sportovního vybavení. Chceme, abychom tyto pocity mohli přiblížit  zdravotně postiženým sportovcům co nejvíce to půjde!

 

Jak pomoci a podpořit takové sportovce a závodníky najdete zde.

 

Moc děkujeme všem, co se tohoto projektu účastní a podpoří tak "IRON PEOPLE“ .

 

 

Projekt IRON PEOPLE podporují:

petr vabrousek  slavata   helca erbenova   vitek pavlista

       Petr Vabroušek            Tomáš Slavata            Helena Erbenová           Vítek Pavlišta

    profesionální triatlet       triatlet, patron dětí z          mistryně světa v          mistr ČR v maratonu

  účastník 175 ironmanů      dětských domovů            terénním triatlonu

 

 

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.